Choć głównym tematem niniejszej strony jest greka starożytna, wielu czytelników zna pierwsze moje “dziecko”, czyli blog Łacina globalnie. Innym powinienem się przedstawić. Nazywam się Piotr i jestem filologiem klasycznym. Zarówno stronę o łacinie, jak i stronę, której głównym tematem jest greka starożytna, tworzę po to, by nie zatracić kontaktu z tymi językami. Życie ułożyło się tak, że zawodowo zajmuję się zupełnie czym innym. Nie żałuję, ale tęsknię do tych lat poświęconych na zgłębianie języków Cycerona i Platona. Żal mi porzucać prawdziwą pasję.

Dlatego też tworzę internetowe podręczniki do łaciny i greki. Wbrew pozorom nie tylko po to, żeby zaspokoić swoje intelektualne potrzeby. Również po to, żeby łacina i greka starożytna istniały w polskim internecie, który jest w tej chwili najważniejszym źródłem poznawania świata dla młodych (i nie tylko) ludzi. Języków starożytnych cały czas jest w nim za mało, a wielu z was nie ma pewnie czasu i ochoty, żeby przesiadywać w bibliotekach. I dlatego tutaj jestem.

Greka starożytna w internecie

Na stronie Greka globalnie znajdą się materiały, które jeszcze w czasach studenckich przygotowałem podczas prowadzenia zajęć z greki starożytnej na Uniwersytecie Warszawskim. Zapewniam, że są one wysokiej jakości i pozbawione (w dużej mierze) błędów. Pamiętam, że wśród uczniów cieszyły się dużym uznaniem, dlatego z chęcią dzielę się teraz z nimi z szerszym gronie. W każdej lekcji znajdzie się krótkie wprowadzenie, a zaraz potem materiały z mojego kursu. Można je przeglądać i w każdej chwili do nich wracać. Wszystkie czekają tutaj na was. Greka starożytna nigdzie nie ucieknie.

Zapraszam więc do nauki z blogiem Greka globalnie. Jeśli chciałbyś też uczyć się łaciny, zapraszam na Łacinę globalnie. Zapewniam, że korzystając z moich materiałów, bardzo dobrze opanujecie oba języki i zarówno łacina, jak i greka starożytna przestaną być postrachem dla uczniów. Wręcz przeciwnie – mam nadzieję, że ich nauka stanie się dla nich prawdziwą przyjemnością.

Zacznijmy wspólną przygodę z greką starożytną!